مستر کارت چیست؟

MasterCard Worldwide يك شركت چند مليتي است كه در نيويورك، ايالات متحده واقع شده است. كار اصلي اين شركت در سرتاسر دنيا اين است كه پرداخت هاي بين بانكي در مورد بانكهايي كه از مستر كارت هاي نقدي و اعتباري براي پرداخت هايشان استفاده مي كنند انجام دهد. MasterCard Worldwide از سال 2006 تا كنون تبديل به يك شركت مشهور شده است. بيش از 25000 موسسه مالي، كارت هاي اين شركت را صادر مي كنند.
MasterCard در سال 1966 توسط United California Bank, Wells Fargo,Crocker National bank,Bank of California در جهت رقابت با BankAmericard كه توسط Bank of America صادر مي شد و امروزه به Visa مشهور است، ايجاد شد.

 

 

 

 

مسترکارت و ویزا :

مستر کارت و ویزا کارت پدیده ایست جدید و همه گیر در عرصه مبادلات بین المللی و تجاری , به دلیل در دسترس بودن اینترنت و مالیاتهای فوق العاده کم نسبت به حواله های بانکی اکثر شرکتها و بعلاوه اشخاص می توانند مبادلات مالی خود را از طریق اینترنت انجام داده و واسطه های تجاری را که در کشورها و میادین تجاری اقامت داشته اند از پیش پا برداشته و به صورت مستقیم با کمپانی های معتبر همکاری کنند، همچنین یکی دیگر از مشکلات، حمل پول و بحث امنیت انتقال وجوه میباشد که با کارتهای اعتباری این مشکل از پیش پا برداشته شده و نگرانی افراد را تحدید نمیکند چرا که حتی اگر کارتی سرقت شود به دلیل pin کد اختصاصی که فقط دارنده کارت به آن دسترسی دارد برداشت از حساب امکان پذیر نمی باشد.
مسترکارت و ویزا دو نوع از کارتهای اعتباری معتبر جهان می باشند که با داشتن بیش از 140 شعبه نمایندگی در کشورها و همینطور با دارا بودن 3000000 دستگاه پایانه ATM , P.O.S در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارند .
و از دیگر مزایای مستر کارت , ویزا کارت نیز می توان به ، انتقال مالی خارج از محدوده های مقرر روزانه بانکها ( که میتواند از 2500$ تا 25000$ انتقال در روز ) باشد ، کارمزدهای ناچیز ، دریافت صورت حساب روزانه و رایگان ، نقد کردن وجوه از دستگاههای خود پرداز (ATM) ، خرید از تمامی فروشگاههای بین المللی ، خرید از تمامی فروشگاههای اینترنتی ، تبادل مالی با شرکتهای بین المللی ، انتقال پول از شعب ارزی کشور - صرافی ها - بانکهای اینترنتی - افرادی که مبادلات در این مورد را انجام می دهند .

 

 

مزایای داشتن مستر کارت چیست؟

داشتن یک مستر کارت بین المللی مزایای فراوانی دارد. از جمله: خرید از کلیه سایت های اینترنتی، خرید کالا و خدمات، رزرو هتل های سراسر جهان و استفاده از تخفیف های رایج، رزرو بلیط هواپیما جهت سفر های بین المللی،
انتقال پول به دوستان و آشنایان در سراسر جهان در صورتیکه آنها هم یکی از این کارتها را همراه داشته باشند. عدم نیاز به همراه بردن ارز و پول نقد در سفرهای خارجی و بینهایت مزایا که بهمراه داشتن یک کارت اعتباری بین المللی برای شما به ارمغان خواهد آورد .